Permainingas oras žirgų lenktynėse – daugiau emocijų žiūrovams

Vidurio Lietuvoje įsikūrusiame Raseinių hipodrome jau kelis metus iš eilės vyksta pasaulinius standartus atitinkančios Lygiosios Žirgų Lenktynės.

Hipodromas stebina savo svečius modernumu, nes tai vienintelis tokio lygio hipodromas visame Pabaltijyje.

„Neseniai pasibaigusi hipodromo rekonstrukcija į lenktynes pritraukė ir dalyvių iš užsienio šalių, taip priartindama mus prie pasaulinio lygio lenktynių ir didindama konkurencingumą,”- apie pozityvius pokyčius Lietuvoje komentavo Lietuvos Žirgų Lenktynių Asociacijos prezidentė Evelina Kolbasnik.

Šiuo metu Raseinių hipodromas ruošiasi ketvirtosioms šio sezono lenktynėms, kuriose pamatysime penkis bėgimus. Keturi iš jų skirti pasaulio žirgų lenktynėse dominuojančiai grynakraujų jojamųjų žirgų veislei ir vienas lietuviškiems žemaitukams. Žirgai rungsis įvairaus ilgio distancijose ant smėlio ir žolės takų.

Ar lietuviško oro išdaigos netrukdo organizuoti tokio pobūdžio lenktynių?

Renginio organizatoriai patikino, kad skirtingos oro sąlygos tik prideda daugiau emocijų, nes jos gali nulemti visai kitokią lenktynių baigtį. Na o žiūrovams tai nesukelia jokių nepatogumų, nes Raseinių hipodromo tribūnų stogas apsaugo ir  nuo kaitros, ir nuo lietaus.

Lenktynėse visu gražumu atsiskleidžia karštas žirgų būdas ir aikšingas charakteris. Kartais jie demonstruoja nepalaužiamą užsispyrimą, atsisakydami žengti link lenktynių starto ir versdami gerokai paprakaituoti hipodromo komandą. Dėl itin karšto kraujo jie sunkiai išlaiko ramybę, jei tenka per ilgai laukti savo varžovų. Praeitose lenktynėse matėme, kaip žirgas įsiaudrinęs nusviedžia žokėjų – ne veltui tai viena iš pavojingiausių sporto šakų, reikalaujanti ypatingo žokėjų profesionalumo.

„Nors jau pradeda ryškėti šio sezono lyderiai, kaip Verona Lad (GB), Lauders (POL) ar Star Anise (FR), žirgų lenktynėse visada gausu netikėtumų. Žirgai lenktyniauja garbingai ir iš visų jėgų. Reginys tikrai nepaprastas, nes nugalėtojas dažnai paaiškėja tik finišo tiesiojoje”- įspūdžiais dalinosi Evelina Kolbasnik.

Lenktynių sezonas Raseinių hipodrome, kaip ir pasaulyje, dar tik įsibėgėjo ir kovos darosi vis įspūdingesnės, todėl visi, mėgstantys greitį ir azartą, dar turi progą pasigrožėti šiuo karališku sportu jau šį šeštadienį.