Sparčiai žiūrovų simpatijas užkariaujančios Lietuvos žirgų lenktynės šį savaitgalį žada įspūdingą reginį

Jau šį šeštadienį Raseinių hipodrome vyks vienintelės tokios šalyje lygiosios žirgų lenktynės, pritraukiančios vis daugiau kokybiško laisvalaikio entuziastų. Antrosiose šio sezono varžybose susirungs net 27 didžiųjų Lietuvos lenktyninių žirgų augintojų bei žinomų žmonių žirgai. Susirinkusius stebins ne tik patyrusių šalies, bet ir užsienio žokėjų pasirodymai.

„Didžiulę patirtį turintys svečiai iš užsienio, manau, sukurs intrigą ir sveikai konkurencingą nuotaiką bėgimų takuose, – taip turėsime progą įvertinti žirgų ir žokėjų pasirengimą. Turiu stiprią nuojautą, kad mūsų žokėjai neleis atsipalaiduoti svečiams, nes Raseinių hipodrome vyksta ne atsitiktiniai renginiai, o intensyvus žirgų lenktynių ciklas, todėl mūsų šalies sportininkai taip pat demonstruoja aukštą pasiruošimo lygį“, – sako žirgus sezono lenktynėms aktyviai ruošęs ir treniravęs Donatas Bartkus.

Gegužės 20 d. vieninteliame šalyje lygiosioms žirgų lenktynėms pritaikytame hipodrome žiūrovai išvys 5 įspūdingus grupinius žirgų bėgimus – 4 kartus bėgs grynakraujai jojamieji žirgai, kurie yra dominuojanti žirgų veislė lenktynėse, taip pat vienas bėgimas bus skirtas žemaitukų veislės žirgams. Du bėgimai vyks smėlio, trys – žolės takuose. Lenktyniaus pirmųjų sezono lenktynių stipriausi žirgai, taip pat praėjusių metų favoritai bei dar šiose lenktynėse nestartavę, naujai iš užsienio atkeliavę žirgai.

1 400 m. distancijos bėgime kartu su kitais pajėgiais žirgais susirungs Antanui Guogai priklausanti lenkų kilmės kumelė Mist ir pirmosiose šio sezono lenktynėse finišo tiesiojoje pergalę iškovojęs bei pernai žiūrovų simpatijas pelnęs, Edvinui Kubiliui priklausantis britų kilmės žirgas Verona Lad. A. Guogos Mist pirmosiose sezono lenktynėse po paskutinio posūkio visai prieš finišo tiesiąją nespėjo išsiveržti į priekį, nes žokėjai Elėjai Lukytei, išvysčiusiai didžiulį greitį, išslydo stekas ir žirgas negavo nurodymo veržtis pirmyn.

„Šis bėgimas bus tikrai įtemptas, nes Mist turi visas galimybes atsigriebti ir parodyti, ką išties gali. Tokios situacijos, kaip tik atskleidžia, kad pas mus viskas vyksta gyvai – joja gyvi žirgai ir strateginius sprendimus priima gyvi žmonės. Tai buvo visiškas atsitiktinumas, nes žokėja tą dieną laimėjo net tris bėgimus“, – pirmąsias šių metų varžybas prisiminė D. Bartkus.

1 200 metrų distancijos žolės tako bėgime aistras kurstys pirmosiose šio sezono lenktynėse pergalę išplėšusi airių kilmės kumelė Meadows Kisses, kuriai iššūkį mes pastaruosius dvejus metus Lenkijoje jėgas bandęs ir svarią patirtį sukaupęs lenkų kilmės žirgas Esser. Įdomu tai, kad pernai šie žirgai buvo susitikę bėgimo take Varšuvoje ir Esser nugalėjo Meadows’ę Kisses’ę, tačiau pastaroji buvo sėkmingai treniruojama ir dovanojo gražią pergalę žiūrovams sezono atidarymo lenktynėse gegužės 6 d. Esser šį šeštadienį startuos po pertraukos – pasveikęs po nedidelės traumos.

2 000 metrų distancijoje šiemet pirmą kartą startuos pernai atsiskleidusi ir nenugalimąja ilgų distancijų bėgike praminta Rimui Špokui priklausanti lenkų kilmės kumelė Itran, kuriai rimtą iššūkį mes pirmosiose šio sezono lenktynėse užtikrintą pergalę laimėjusi, tiesiai iš Didžiosios Britanijos atkeliavusi prancūzų kilmės kumelė Star Anise.

„Siekiame parodyti žmonėms, koks gražus ir džiuginantis yra šis sportas. Pirmą kartą atvykusieji į šias žirgų lenktynes sako, kad jaučiasi lyg patekę į nesurežisuotą spektaklį, nustemba, kad pas mus šalyje vyksta tokio aukšto lygio lenktynės. Patys pastebime, kad pasirodymai tampa efektingesni, daugėja lenktynių žirgų, pritraukiame dalyvių iš užsienio, žirgų kovos darosi vis atkaklesnės, – dažnai iki paskutinių sekundžių nėra aiškaus favorito“, – sako žirgų lenktynes Lietuvoje organizuojanti Evelina Kolbasnik.

Šeštadienį Raseinių hipodrome susirinkę žiūrovai turės galimybę ne tik stebėti įspūdingas žirgų kovas, bet ir dalyvauti loterijoje spėjant kiekvieno bėgimo nugalėtoją. Vienintelių Lietuvoje lygiųjų žirgų lenktynių Raseinių hipodrome pradžia šį šeštadienį 15 val.