Karališkomis tituluojamos žirgų lenktynės – jau šį šeštadienį Raseinių hipodrome

Lietuviai jau šį šeštadienį Raseinių hipodrome turės galimybę išvysti pirmąsias šio sezono lygiąsias žirų lenktynes, kuriose varžysis pernai metų nugalėtojai ir dar Lietuvoje nematyti žirgai. Šių metų lenktynių, kuriose taktinius sprendimus priima žokėjai, pasididžiavimas – airių kilmės grynakraujė Vivace, kurios pirmtakas – daugiau nei 3 mln. svarų per savo karjerą priziniuose fonduose susižėręs žirgas.

Lygiosios žirgų lenktynės yra populiariausia Pasaulyje žirgų lenktynių rūšis. Čia bėgimų takuose išvystomas didžiulis 60 kilometrų per valandą greitis, o pačios varžybos laikomos prestižinėmis ir dažnai prilyginamos tokiems laisvalaikio užsiėmimams kaip buriavimas ar golfas.

„Šios gilias tradicijas turinčios ir beveik 400 metų nepakitusias taisykles išsaugojusios lenktynės pritraukia tūkstantines minias Anglijoje, Australijoje, JAV ir yra unikalus reginys, skirtas ne tik žirgų sporto entuziastams, bet ir visiems, kurie vertina kokybišką bei įdomų laisvalaikį. Išties džiugu, kad Europos Sąjungos lėšomis rekonstravus Raseinių hipodromą aukšto lygio lenktynes pagaliau galime rengti ir savo šalyje“, – sezono pradžia džiaugėsi lenktynes organizuojanti Evelina Kolbasnik.

Raseinių hipodrome susirinkusieji šį savaitgalį galės mėgautis 24 žirgų pasirodymais. Bus surengti 5 grupiniai bėgimai, kuriuose susirungs pernai metų sezono lenktynėse pagrindines pergales iškovoję stipriausieji lietuvių augintojų, taip pat – Lietuvoje dar nematyti žirgai.

Grynakraujų jojamųjų žirgų bėgimai vyks 1000 m., 1200 m. ir 1800 m. distancijomis. Be šiais metais pirmą sykį Lietuvoje startuojančios Vivace, sezono atidarymo metu bėgimo takuose bus galima išvysti ir airių kilmės kumelę Meadows Kisses, aktyviai pergales pastaraisiais metais skynusią Lenkijoje bei prancūzų kilmės kumelę Star Anise, į Lietuvą atvykusią tiesiai iš Anglijos. Planuojama, kad bėgimų takuose pasirodys ir lietuvių mėgstami žemaitukų veislės žirgai. Jiems bus skirti du grupiniai bėgimai pradžioje ir pabaigoje renginio.

Šiemet pirmąją lenktynių dieną, iš karto po daugiau nei tris valandas truksiančių varžybų, emocijas kaitins po atkaklių kovų surengtas žirgų aukcionas. Jame bus pristatoma 10 treniruojamų žirgų.

„Žirgą galima įsigyti ir keliese, tai užsienyje vadinama sindikato sandoriumi, bet, manau, svarbu įvertinti, kad Lietuva ne Anglija, ir pradinė kaina aukcione gali nesiekti nė 3 tūkstančių eurų, o sirgti už savo žirgą bėgimų take, sutikite, yra neeilinis įvykis“, – sako Raseinių hipodromui vadovaujanti Evelina Kolbasnik.

Iš viso šį sezoną bus surengtos devynios lenktynės, dauguma jų – vasaros savaitgaliais. Organizatoriai jau yra patvirtinę tikslias pasirodymų datas. Lenktynių ciklas Lietuvoje organizuojamas ne atsitiktinai – kovų skaičius reikalingas Lietuvos ir užsienio grynakraujų jojamųjų žirgų konkurencingumui didinti bei jų vertei nustayti. Kiekvienas žirgo pasiekimas didina tiek jo, tiek būsimų jo palikuonių vertę.

„Pastebiu, kad lietuviai atranda šią gilias tradicijas turinčią pramogą – dalyvavimas lenktynėse dažnai šeimai jau tampa tradicija, o draugų kompanijos čia susirenka atšvęsti svarbių datų, progų, ar šiaip susitikti. Per šias lenktynes tiesiog akyse atgyja Raseiniai, esantys patogioje vietoje tiek čia atvykstantiems iš kitų Lietuvos miestų, tiek svečiams iš kaimyninių šalių“, – sako E. Kolbasnik.

Naujai rekonstruotas Raseinių hipodromas, kuriame bus rengiamos lenktynės, yra vienintelis ir didžiausias hipodromas Baltijos šalyse, tinkantis organizuoti lygiąsias žirgų lenktynes.