Žirgų lenktynėse – intriga ir emocijos iki paskutinių metrų

Septyni bėgimai ir septynios įnirtingos kovos dėl pergalės iki pat finišo – tokį vaizdą žiūrovai išvydo savaitgalį vykusiose penktose sezono žirgų lenktynėse.
„Visuose bėgimuose pirmus du žirgus skyrė mažiau nei sekundė, o tai tapo tikra švente žiūrovams“, – pripažino lenktynių organizatorė Evelina Kolbasnik.
Martynui Bagdonui priklausanti kumelė Mist neapgynė greičiausiosios vardo – pirmos grupės bėgime nugalėjo iš Lenkijos atvežtas žirgas Junclow. Nepavykus išsiveržti į priekį nuo pirmų metrų, Mist visą 1200 m distanciją vijosi Junclow, tačiau labiau patyręs eržilas aplenkė Mist per korpusą.
„Šia kumele jojęs žokėjus Dmitrijus Petriakovas labai patyręs, bet jam nepavyko įgyvendinti taktikos išsiveržti į priekį iš karto po starto, – aiškino Mist savininkas M. Bagdonas. – Teko visą laiką bėgti paskui Junclow, o Mist toks žirgas, kuris privalo pirmauti.“
Pirmos grupės bėgime rungėsi geriausi žirgai, trečią vietą taip pat iškovojo svečiai – kumelė J‘amie La Vie ir žokėjus Aleksandras Kabardovas.
Įspūdingiausią pergalę savaitgalį Raseinių hipodrome vykusiose lenktynėse pasiekė eržilas Lauders (žokėjus D. Petriakovas) – antros grupės 1600 m bėgime jis iškovojo pergalę finišo tiesiojoje aplenkusi du varžovus. Džiaugsmą padidino ir tai, kad Lauders nebuvo priskiriamas tarp favoritų.
„Pastarąsias dvi savaites Lietuvoje lijo, tad žolės takas buvo minkštas ir labai tinkamas Lauders bėgti, – tikino eržilo savininkas, „Žirgo starto“ vadovas Stanislavas Bagdonas. – Visada tikėjome šiuo žirgu ir laukėme palankių oro sąlygų, džiaugiamės, kad pagaliau ta diena atėjo.“
Žirgams pasiekus finišo tiesiąją Lauders buvo trečias, bet paskutiniuose metruose pranoko kitus du „Žirgo starto“ augintinius Cortefranca ir Flirtation.
Dėl oro sąlygų džiaugėsi ir dar vieno nugalėtojo savininkai – antros grupės 2000 m bėgimą laimėjo Spears su žokėjumi D. Petriakovu. Prieš pat finišą Night Sky (žokėjus A. Kabardovas) pavijo Spears, bet ši kumelė aplenkė varžovę per kaklą.
„Pagrindinė sėkmės priežastis – minkštas takas, dėkojau Dievui, kad pastarąsias dvi savaites lijo“, – teigė Spears savininkė Fausta Poškutė.
Ji pagyrė ir žokėjų D. Petriakovą, kuris savaitgalį dalyvavo penkiuose bėgimuose ir iškovojo net tris pergales. D. Petriakovas triumfavo ir su žirgu Dixie Dew trečios grupės bėgime – jame grynakraujų jojamųjų veislės žirgai pirmą kartą šį sezoną rungėsi ant smėlio tako.
„Visiems šie bėgimai buvo labai emocionalūs, – džiūgavo hipodrome apsilankęs Raseinių rajono meras Algirdas Gricius. – Galbūt ne visi tikėjosi pergalių iš tų žirgų, kurie buvo pirmi, bet reikia pasveikinti žokėjus, sugebėjusius pateikti staigmenų.“
Savaitgalį Raseinių hipodrome vykusios lenktynės buvo lankomiausios šį sezoną – pasaulyje prestižiniu vadinamą sportą tribūnose stebėjo apie tūkstantis žiūrovų.
Raseinių hipodrome šiemet numatomos dar ketverios lenktynės, artimiausios – rugpjūčio 7 d.