Brangiausiose pasaulio lenktynėse favoritas įveikė kliūtis

Nuslydęs žokėjaus balnas nesutrukdė žirgui vardu California Chrome triumfuoti prestižinėse lenktynėse Dubajuje. Favoritu laikytas žirgas už pergalę brangiausiose metų lenktynėse iškovojo savininkui 6 mln. JAV dolerių.

„Dubai World Cup“ pavadintos žirgų lenktynės – brangiausios pasaulyje, vieno bėgimo prizų fondą sudarė 10 mln. JAV dolerių. Pergalę iškovojo amerikiečių žirgas California Chrome, kurio pergale lažybininkai tikėjo labiausiai.

2014-ųjų Kentukio Derbį laimėjęs California Chrome susidūrė su problemomis, kai lenktynių pradžioje nuslydo balnas su žokėjumi. Tačiau patyręs žokėjus Victoras Espinosa išsilaikė, o lemiamu metu spurtavęs žirgas išplėšė įtikinamą pergalę.

„Antrajame posūkyje pajutau, kad slystu atgal, – teigė V. Espinoza. – Stengiausi išlaikyti balansą nejudindamas kūno. Vis galvojau: „Kur finišas?“ Bet jis neartėjo. Po to, kai laimėjau „Trigubą karūną“, mano tikslas buvo nugalėti „Dubai World Cup“ lenktynėse. Pernai buvau antras, ir tuo nesimėgavau.“

„Triguba karūna“ – tai pergalės trijose labiausiai prestižinėse žirgų lenktynėse JAV tais pačiais metais. 2015-aisiais žokėjus V. Espinoza „Trigubą karūną“ laimėjo su brangiausiu visų laikų žirgu American Pharoah. Prieš tai trejas elitines lenktynes tais pačiais metais vienam žirgui laimėti pavyko tik 1978 m.

O dabar V. Espinoza džiaugėsi pergale su California Chrome ir vėl įėjo į istoriją. 6 mln. JAV dolerių iškovojęs California Chrome tapo daugiausiai uždirbusiu visų laikų amerikiečių žirgu – penkiametis žirgas lenktynėse yra iškovojęs 12,4 mln. JAV dolerių.

Dėl didžiojo prizo kovojo 12 geriausių pasaulio grynakraujų jojamųjų žirgų. „Dubai World Cup“ laikomos elitinėmis lenktynėmis, į kurias nukrypsta viso pasaulio elito dėmesys.

Tarp šių lenktynių partnerių – įžymiausios pasaulio kompanijos, tokios kaip skrydžių bendrovė „Emirates“, prestižinių laikrodžių gamintoja „Longines“, tarptautinis transliuotojas CNN.

Elitinėse lenktynėse dalyvaujantys žirgai tarsi ypatingi asmenys skraidinami užsakomaisiais reisais „Boeing“ 777 ir 747 lėktuvais. Prieš kelionę žirgai nuvarginami, kad skrydžio metu būtų ramūs. Geriausi žirgai į Dubajų atskraidinti likus mėnesiui iki lenktynių – kad atsigautų po kelionės ir priprastų prie Dubajaus hipodromo dangos.

„Patys geriausi žirgai dažnai skraidinami lėktuvais, tad prie šios patirties jie įpratę, – teigė Hiran Perera, „Emirates“ krovinių planavimo ir gabenimo skyriaus viceprezidentė. – Per 15 metų pamenu tik vieną atvejį, kai neramų žirgą turėjome iškrauti.“

Žirgų lenktynės yra viena seniausių sporto šakų pasaulyje ir pamažu skinasi kelią Lietuvoje. Lenktynės šiemet vyks rekonstruotame Raseinių hipodrome, pirmoji šventė numatoma gegužės 1 d.